HAKKIMIZDA

06.01.1953 Antalya doğumlu olan Uzm. Dr. Memet Nedim YARGICI 1973-1980 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde öğrenim gördü. 1980-1985 yılları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri ihtisasını yaptı.

2 yıllık mecburi hizmet görevini de Psikiyatri Uzman olarak tamamladıktan sonra 1993-1994 yıllarında Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışmaya başladı. 1994-2020 Yılları arasında klinik tecrübe ve deneyimleriyle çok fazla hastaya yardımcı olmuştur. Halen de aktif olarak TEMAS PSİKİYATRİ’DE hasta görmeye devam etmektedir.

Çalıştığı Alanlar:

-Kişilik Bozuklukları

-Kaygı Bozuklukları

-Psikotik Bozukluklar

-Duygu Durum Bozuklukları

-Uyku Bozuklukları

-Travmatik Sorunlar

-Yeme Bozuklukları

-Yaşlılık Problemleri

-Bağımlılık

Kurumumuz psikologlarından Gizem KARADEMİR, İstanbul Ticaret Üniversitesi tam burslu Psikoloji lisans eğitimini onur derecesi ile tamamlamıştır.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) ve çeşitli İlkokul, lise düzeyindeki okullarda almış olduğu teorik bilgileri; klinik deneyim ve uygulamalarla bütünleştirerek stajyerliğini tamamladı.

Aldığı birçok eğitim ve süpervizyonlardan sonra; Otizm, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Özgül Öğrenme Güçlüğü, Disleksi, Down Sendromu, Nörogelişimsel Bozukuklar, Gelişim Geriliği gibi tanı gruplarını kapsayan özel gereksinimli çocuklarla çalıştı.

Sonra özel bir danışmanlık merkezinde yetişkinlerle bireysel danışmanlık (anksiyete, panik atak, obsesif-kompulsif bozukluk, depresyon, fobi), aile ve çift terapisi alanlarında çalıştı. Neurofeedback uygulamaları yaptı. Ayrıca okumada güçlük çeken çocuklarla PREP (Okumayı Güçlendirme Programı) uygulamaları yaptı. Yine çocuklarla oyun terapisi alanında kendini geliştirdi.

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği (Hakan TÜRKÇAPAR) – Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi uzun dönem (BDT)

Türkiye Disleksi Vakfı – Dil ve Okur-Yazarlık Becerileri Testi (TILLS) Eğitimi

Akademidisleksi (Gökhan KARATEPE, Mine GUR) – Türkçe PREP ( Pass Reading Enhancement Program) Uygulayıcı Eğitimi

-Antalya Davranış Enstitüsü (ADE) (Psk. Şule DEMİR KÖKÇEN, Psk. Hakan BULUT) – Objektif  Testler Uygulayıcı Eğitimi

-Türk Psikologlar Derneği ( Klinik Psk. Cihat ÇELİK) – Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV (WÇZÖ-IV) Uzun Dönem Eğitimi